Vacant premises

A functional, comfortable and appropriately sized office space is an important part of a company’s success. Cushman & Wakefield helps companies and investors looking for facilities find the best business premises, be it office space, retail space, warehouse space or production space.

Sentnerikuja 1, Helsinki

For rent, Office, Helsinki, Lassila, 2464 sqm

Target #19695

Description in Finnish, for further details please contact one of our experts

Lassilassa sijaitsevasta toimistokiinteistöstä yht. 2464 m2; viidennestä kerroksesta 910m2 ja neljännestä kerroksesta 1564 m2. Ensimmäisessä kerroksessa vastaanotto, kokouskeskus, edustussauna, varasto- ja arkistotilaa sekä sosiaalitilat.

Tilat ovat joustavasti muokattavissa.

Nykyaikainen, moneen taipuva toimistokiinteistö helposti saavutettavalla sijainnilla Lassilassa. Tästä kiinteistöstä löytyy toimitilat isommallekin yritykselle. Kiinteistön vuokrattavat toimitilat ovat joustavasti muokattavissa eri kokoisten organisaatioiden tarpeisiin esimerkiksi yhdistelemällä kerroksia. Tilat voidaan toteuttaa niin huonetoimistoina kuin moderneina avo- tai monitilatoimistoina. Toimistojen lisäksi kiinteistössä on sisääntulokerroksessa sijaitsevia aputiloja, kuten aulapalvelupiste, kokouskeskus, saunaosasto sekä pienvarastoja.

Toimistorakennus on palvellut Lassila & Tikanoja Oyj:n pääkonttorina. Tilat on remontoitu Lassila & Tikanojalle. Kiinteistön vuokrattavat toimitilat ovat joustavasti muokattavissa eri kokoisten organisaatioiden tarpeisiin esimerkiksi yhdistelemällä kerroksia. Tilat voidaan toteuttaa niin huonetoimistoina kuin moderneina avo- tai monitilatoimistoina. Toimistojen lisäksi kiinteistössä on sisääntulokerroksessa sijaitsevia aputiloja, kuten aulapalvelupiste, kokouskeskus, saunaosasto, pukeutumis- ja suihkutilat henkilökunnalle sekä pienvarastoja.

Kiinteistö sijaitsee Vihdintien ja Kehä I:n välittömässä läheisyydessä. Muutaman minuutin kävelymatkan päässä Sentnerikujasta on Pohjois-Haagan juna-asema, josta on Kehäradan kautta yhteys myös Helsinki-Vantaan lentoasemalle. Kiinteistön pihalla on runsaasti pysäköintipaikkoja ja vieressä on myös pysäköintitalo, josta on mahdollista vuokrata lisää pysäköintitilaa.

Kiinteistössä on koneellinen ilmanvaihto ilman jäähdytystä. Viereisessä rakennuksessa sijaitsee kotiruokaa tarjoava lounaskahvila sekä sushisalaattibaari. Lyhyen kävelymatkan päässä Sodexon lounasravintola. Lähistöllä myös S-market Lassila sekä Kauppakeskus Kaari, jossa mm. Prisma ja Posti.

Communications

Etäisyys Helsingin keskustasta n. 8 km ja ajallisesti julkisilla n. 15 min. Hki-Vantaan lentokentälle n. 12 km. Lähimmälle juna-asemalle, Lassilaan, n. 400 m. Bussiliikenne on vilkasta (Kaupintie, Vihdintie) ja lähin pysäkki sijaitsee kiinteistön välittömässä läheisyydessä.

Contact

Toimistovuokraus
Toimistovuokraus

0108368400

info@cushwake.fi

Floor plans / Brochures

Not available

Other available spaces

Show all
Office

Sentnerikuja 1
Helsinki 00440

  • Area: Lassila
  • Surface area: 2464 sqm
  • Floor: Useita kerroksia
  • Available:
  • Year of construction: 1977
  • Rental category: 11-15 €/sqm

Contact

If you are interested in this property, please contact us by phone or contact form.

Phone: 0108368400

I accept the terms of privacy

Cushman & Wakefield recommends

Can't find what you are looking for?

Contact one of our experts.