Vapaat toimitilat
Toimiva, viihtyisä ja sopivan kokoinen toimitila on tärkeä osa yrityksen menestystä. Cushman & Wakefield auttaa tiloja hakevia yrityksiä ja sijoittajia löytämään parhaat toimitilat, oli sitten kyseessä toimistotila, liiketila, varastotila tai tuotantotila.
Bertel Jungin aukio 5 C-Talo, Espoo
Vuokrattava, Toimistotila, Espoo, Leppävaara, 271 m2
Kohde #29366
Kuvaus
Vuokrattavana 2. kerroksen valoisa toimistotila. Tila on tällä hetkellä betonilla joten esimerkiksi lattiamateriaalin saa valita mieleisekseen. Samalla parannetaan keittiötä ja rakennetaan yksi neuvotteluhuone. Tässä siis mahdollisuus päästä itse vaikuttamaan tilan lopulliseen ulkonäköön ennen muuttoa. Sisävalokuvat ovat esimerkkejä kiinteistön tiloista.
Alberga Business Park on viidestä toimistorakennuksesta koostuva kokonaisuus, jonka katseenvangitsija on näyttävä lasilankkujulkisivu. Vuosina 2012 ja 2013 valmistunut C-talo tarjoaa laadukasta toimitilaa aitiopaikalla Leppävaarassa. Albergan yleisten tilojen ja kohtaamispaikkojen toimivuuteen ja viihtyvyyteen on panostettu aidosti. Kiinteistölle on haettu BREEAM ympäristö sertifikaatti.
Albergassa on henkilöstöravintola, saunatilat ja erikseen vuokrattavia neuvottelutiloja, sekä aulapalvelu. Lähiympäristön palvelut täydentävät palvelutarjontaa. Vieressä on kauppakeskus Sello sekä GLO-hotelli. Isompaan asiakastilaisuuteen on vuokrattavissa Sellosali kauppakeskus Sellon vierestä.
Liikenneyhteydet
Kiinteistöltä on vain muutaman minuutin kävelymatka Leppävaaran juna-asemalle. Työmatkapyöräilijöille löytyy pyöräparkit sekä puku- ja suihkutilat.
Yhteystiedot

Toimistovuokraus
0108368400
info.fi@cushwake.com
Pohjakuvat / Esitteet
Ei ole saatavilla







+4
Toimistotila
Bertel Jungin aukio 5 C-Talo
Espoo 02600
- Kaupunginosa: Leppävaara
- Pinta-ala: 271 m2
- Kerros: 2. kerros
- Vapautuu:
- Rakennusvuosi: 7/2013
- Vuokraluokka: 21-24 €/m2